Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Petr Fiala: Pro nás je velká výzva  uspět v Ostravě

Petr Fiala: Pro nás je velká výzva uspět v Ostravě

22.7.2018

Festival Colours of Ostrava láká už řadu let nejen turisty, umělce, sportovce, ale také české politické špičky. Hostem diskusního fóra Meltingpot byl i šéf ODS a bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Petr Fiala.Deník přinesl s pro. Fialou obsáhlý rozhovor, z něhož vyjímáme pasáže týkající se Ostravy.

DeníK: ODS se na celorepublikové úrovni staví do role hlavní opoziční strany. V Ostravě i Moravskoslezském kraji jsou ale občanští demokraté součástí vládnoucích koalicí společně s hnutím ANO. Nevnímáte tuto skutečnost jako rozporuplnou?

Fiala: Rozhodně ne. Přece jen musíme umět rozlišovat celostátní politiku, kde má hnutí ANO řadu problémů. Od trestně stíhaného premiéra přes programové záležitosti a věci, které se týkají omezování svobody podnikání, zvětšování byrokracie, problémů s infrastrukturou a podobně. Regionální a komunální politika je přece jen o něčem jiném. Po posledních volbách to dopadlo tak, že voliči rozdali karty takovým způsobem, že bylo obtížné složit koalici. V Moravskoslezském kraji jsme s hnutím ANO v koalici, ale v jiných regionech jsme v opozici.

Deník: Blíží se komunální volby. V Ostravě se ODS o přízeň voličů bude ucházet v koalici s TOP 09 a Stranou soukromníků. Můžeme to vnímat jako jeden z prvních signálů sjednocování pravice na české politické scéně?

Fiala:Nemám moc rád různá hesla a výkřiky o sjednocování pravice, když se pak ukazuje, že to jsou právě jen ta hesla. Snažím se jít s ODS jinou cestou. Jsou to vždy spíše konkrétní kroky, v konkrétní situaci. Ostrava je typická ukázka, jak by to mělo nebo mohlo vypadat. Pro nás je totiž velká výzva uspět právě tady v Ostravě, kde to mívá pravice v posledních letech opakovaně velmi těžké.

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/petr-fiala-v-ostrave-snazim-se-jit-s-ods-jinou-cestou-20180731.html

Další články v kategorii