Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Ostravská univerzita nabízí Bělorusům stipendium

Ostravská univerzita nabízí Bělorusům stipendium

11.2.2021

Mimořádné stipendium pro desítku studentů vysokých škol z Běloruska se rozhodla nabídnout Ostravská univerzita. Cílem je podpořit studenty, kterým je z politických důvodů znemožněno studium v jejich zemi, kteří byli z politických důvodů vyloučeni z běloruských vysokých škol, nebo kterým hrozí omezení osobní svobody.


Studenům z Běloruska Ostravská univerzita může nabídnout české i anglické studijní programy, stejně tak jim nabízí i intenzivní přípravný kurz českého jazyka. Studenti z Běloruska získají v akademickém roce 2021/22 roční stipendium v hodnotě 15 tisíc korun měsíčně. Stipendium bude sloužit na úhradu jejich životních nákladů. Vybráni budou vedením univerzity na základě motivačních dopisů poslaných Centru mezinárodní spolupráce Ostravské univerzity.

„Vysoké školy všude na světě musejí být zárukou svobodného bádání a svobodného vyjádření názoru. V Bělorusku je tato svoboda jednoznačně potlačována a pro mnoho akademiků i studentů je situace nepřijatelná. Proto jim Ostravská univerzita chce pomoci,“ zdůrazňuje rektor univerzity, profesor Jan Lata.Zdeněk Nytra

Senátor volebního obvodu 70. Ostrava – město

Předseda Senátorského klubu ODS a TOP 09Foto, zdroj: OU

Další články v kategorii