Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Ostrava přistoupila k další regulaci hazardu

Ostrava přistoupila k další regulaci hazardu

22.5.2019

Dosud na území města platí obecně závazná vyhláška o loteriích z ledna 2017. Za 29 měsíců od jejího spuštění se podařilo snížit počet automatů a „výherních“ hracích přístrojů o dvě třetiny -z celkového počtu 3102 zařízení z roku 2015 na aktuálních 704 přístrojů.


Od  1. července budou na území města povoleny pouze živé hry - ruleta a karetní hry v kasinech, usneslo se zastupitelstvo města Ostravy

 „Po částečné regulaci, která začala platit na začátku roku 2017, přistoupíme k úplnému zákazu provozu automatů, a to na území celého města. Vyhláška, kterou zastupitelé schválili před čtyřmi lety v říjnu, byla připravena na základě vyjádření jednotlivých obvodů a v rámci města se velmi lišila. Od úplného zákazu, přes povolení kasin až po schválené výherní hrací přístroje. Teď budou podmínky jednotné pro celé město. Provoz všech přístrojů na celém území Ostravy bude ukončen nejpozději do tří let,“ řekl k tématu náměstek primátora pro finance a rozpočet Martin Štěpánek.

Podle průzkumů připadá v České republice 5,4 automatu na 1000 obyvatel. V Ostravě jsou to v současné době 3 automaty na 1000 obyvatel. V roce 2017 „zanechali“ hráči v automatech na území města Ostravy takřka miliardu korun.

 

Další články v kategorii