Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Ostrava bude mít dopravní muzeum MHD

Ostrava bude mít dopravní muzeum MHD

12.10.2020

Také trolejbus Tatra T400/IIIA (na obrázku) budete moci vidět v chystaném dopravním muzeu v Ostravě-Přívoze. To bude situované v přednádražním areálu vedle budovy pošty a tramvajové smyčky. Na jeho realizaci pracuje město v rámci Strategického plánu rozvoje do roku 2023.

V muzeu budou k vidění historické tramvaje, autobusy i trolejbusy. V roce 2017 Město Ostrava uzavřelo smlouvu k demolici objektů L, M, N, Q1 a Q2 v bývalém průmyslovém areálu na ulici Wattova v Ostravě – Přívoze na základě projektové dokumentace bouracích prací. Tu zpracovala Architektonická kancelář ARKOS, s.r.o.

V první fázi byl zpracován ideový návrh Muzea MHD. Tomu v červnu 2018 předcházelo vyhlášení veřejné zakázky na architektonický návrh muzea. Vybrán byl ideový návrh zahraničního studia BWM Architekten z Vídně.  

Studie už je v současnosti zpracovaná a Město Ostrava pokračuje v přípravě dalších kroků k úspěšnému dokončení projektu muzea. Pojďte se podívat, jaké historické vozy v muzeu uvidíte. Stojí to rozhodně za to: HISTORICKÁ VOZIDLA

Zdeněk Nytra, 12. října 2020
(Foto, zdroj: Město Ostrava)

Další články v kategorii