Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Ostrava a Jagello domlouvaly v USA program DNŮ NATO 2019

Ostrava a Jagello domlouvaly v USA program DNŮ NATO 2019

6.7.2019

Na přelomu června a července pobývala v partnerském městě ú Američané užívají sesterské město/ Shereportu na jihu USA delegace Ostravy. Toto dvousettisícové město na levém břehu Red River je pro ilustraci asi jen půldruhé hodiny cesty autobusem na západ do mnohem známějšího Dallasu. Jízdenka stojí 115 Kč a můžete si ji koupit v Česku.O pobytu v USA informovala TV POLAR prostřednictvím obsáhlého rozhovoru se senátorem Zdeňkem Nytrou.

 Na začátku partnerství je zajímavý  příběh. Tak byl uveden na městském webu: 

Shreveport i Ostrava mají nepravděpodobné a dlouhodobé historické souvislosti.

V srpnu 1944 byla na bombardovací misi nad Ostravou ztracena flotila B-17 z 2. Bombardovací letky.  Občané pak pomohli čtyřem členům posádky utéct zpět ke Spojencům , což je způsob, jakým spojení začalo. 

Za posledních několik let se členové 2. a 307. Bombwings Barksdale zúčastnili letecké výstavy NATO v Ostravě, a tím vznikl vztah „Sesterské město“. 

Minulý rok byl Tim Magner, prezident obchodní komory Shreveport, prvním občanským návštěvníkem letecké výstavy NATO DAYS ve východní České republice, když doprovázel návštěvníky 307. Bombwingu umístěného na základně  Barksdale Air Force Base. Magner cítí, že vztah mezi oběma městy nabízí mnoho možností.

„Žijeme v globální ekonomice, naše schopnost stavět na tomto spojení prostřednictvím kamarádů, spojením našich škol, možná spojením našeho podnikání, možná spojením našich komor,“ vysvětlil Magner. "Měl jsem šanci setkat se s několika podniky, když jsem tam byl, mají zájem o technologii, zajímají se o moderní výrobu. Takže si myslím, že existují některé společné rysy, a některé nápady, na kterých bychom mohli stavět."

Česká delegace také navštívila leteckou základnu Barksdale, cestovala letadlem, aby viděla B-52 zblízka  a prohlédla si i letecké  muzeum.


K tomu senátor Nytra v TV POLAR

Návštěva byla pracovní a konstruktivní. S partnerským  městem Shreveportem  a blízkou vojenskou základnou se  podílíme  nejen na Dnech NATO.  Proběhla setkání s místní obchodní komorou, tamním  senátorem i zástupci univerzity 

Senátor Nytra na  setkání v Shereveportské obchodní komoře: .Bylo konstatováno,že  naše města toho sdílí mnoho. Univerzity, science centra, hokejové a baseballové kluby, průmysl a další...je mi ctí zde zastupovat město Ostravu a děkuji za milé uvítání všem v Petroleum clubu


 

  Text k obr. Vlajku města Shereveport  drží/zleva/ Zdeněk Nytra, Andrea Hoffmannová,ostravská zastupitelka,  Tim Magner, přednosta Shereportské  obchodní komory, další člen komory.


 

 


Další články v kategorii