Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Nytra a Kubera, nejliberálnější senátoři za posledních 8 let

Nytra a Kubera, nejliberálnější senátoři za posledních 8 let

26.11.2020

Liberální institut ČR: „Nejliberálnějšími senátory od roku 2012, kdy Liberální institut ČR hodnotil hlasování v Senátu, se stali Zdeněk Nytra, Jaroslav Kubera a Pavel Eybert ze senátorského klubu ODS, nejméně liberálními naopak Stanislav Juránek z KDU-ČSL, Zdeněk Berka a Hassan Messian z ČSSD.“

Zdeněk Nytra: „Aktuálně jsem dle Liberálního institutu nejliberálnější senátorem se současně platným mandátem. Za toto skóre jsem rád. A jestli jsem se jím jakkoliv přiblížil Jaroslavu Kuberovi, tak to je mi velkou ctí.“ 

„ODS pozitivně překvapila,“ uvedl vedoucí projektu a ředitel Liberálního institutu Martin Pánek s tím, že hlasování vybírá institut tak, aby podchytil ta nejdůležitější hlasování, která se v Senátu odehrají. Bere v potaz pouze legislativní hlasování, ne tedy např. vyjádření Senátu k evropské legislativě. Za shodné hlasování s pozicí Liberálního institutu dává institut kladný bod, za opačné hlasování záporný bod a za zdržení se nebo neúčast, dává nulu.

Při vyhlašování letošních výsledků je nutné vzpomenout na Jaroslava Kuberu, který byl při loňském vyhlašování nejliberálnější senátor s platným mandátem. Na tiskové konferenci při vyhlášení výsledků v říjnu 2018 uvedl, že je potěšen svým výsledkem a výsledkem kolegů z ODS.  

Skóre senátorů vychází z metodiky americké organizace FreedomWorks, jde o léty prověřený způsob, jak ověřovat, zda politici hájí občany před vládou a zda plní volební sliby. „Doufáme, že se naší iniciativou inspirují také další liberální think-tanky v Evropě, což nám umožní i mezinárodní srovnání,“ řekl dále Martin Pánek.

Všechna data, se kterými institut pracuje, jsou dostupná na webu Skóre senátorůZdeněk Nytra

26. listopadu 2020


Zdroj: Liberální institut ČR


Další články v kategorii