Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Nový název, světový Janáček zůstává

Nový název, světový Janáček zůstává

4.1.2018

Z Janáčkova máje a Janáčkových Hukvald se u příležitosti 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka stává Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka.

Na skvělých tradicích vzniká nová kvalita, nová značka, nový rozměr, nový termín, ale stále dobrý a hlavně světový Leoš Janáček. 

Základní festivalovou osou jsou Hukvaldy a Ostrava – místa narození a úmrtí Leoše Janáčka a další města Moravskoslezského kraje. Programovou náplní festivalu je prezentace děl Leoše Janáčka na co nejvyšší umělecké úrovni a propagace české hudební tvorby jak současné, tak meziválečné. To vše v kontextu vývoje světové hudební kultury. 

32 festivalových dní, 8 měst a 32 koncertů – to je nabídka letošního ročníku, ve kterém zazáří osobnosti jako například houslista Julian Rachlin, dirigenti Krzystof Penderecki a Christian Arming, pěvec Adam Plachetka, klavíristé Roman Rabinovich, Ivo Kahánek a Jan Simon, orchestry Camerata Salzburk a Litevský národní symfonický orchestr a další. 

Náš festival je pro diváky připraven. Letos rozměrnější než obvykle, naplněný mnoha nejrůznějšími koncerty, od intimních komorních provedení po velká symfonická. Mám radost z toho, že jsem mohl být při jejich dramaturgické a organizační přípravě, a je mi ctí, že v Ostravě mohu letos také dvakrát vystoupit – s Českou filharmonií a pod taktovkou Maestra Pendereckého.“

Ivan Ženatý, prezident MHF Leoše Janáčka 

Další články v kategorii