Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Návštěva ve Fakultní nemocnici Ostrava

Návštěva ve Fakultní nemocnici Ostrava

13.5.2018

„Ve Fakultní nemocnici Ostrava /FNO/ jsem se dnes přesvědčil, že se její "Soudný den" neblíží a " Válka o moc" se tam nekoná, jak zněly titulky novin z konce dubna,“ napsal jsem na svůj facebook 11. května.

Nový ředitelem MUDr. Evžen Machytka se nepotýká s nedostatkem  financí, ani lékařů, ani sester, jak mi potvrdil. Diskutovali jsme o vztazích  FNO s Lékařskou fakultou OU, kde zatím chybí jakákoliv komunikace. K tomu jsem řekl svůj osobní, neprofesní názor: „ Fakultní nemocnice tady byla před vznikem lékařské fakulty a může fungovat i bez ní. Opačně to asi nejde.“

Pokud se týče dodatečného financování lékařské fakulty prostřednictvím plateb zahraničních studentů, je ta ostravská jediná v ČR, kde výuka v angličtině neprobíhá. Podle informací ČTK se zahraniční studenti/ s výjimkou slovenských/ podílejí na rozpočtech lékařských fakult až čtvrtinou příjmů. - V této souvislosti uvedl MUDr. Machytka příklad z LF v Martině , která má značné příjmy od 130 mediků z Norska. Tato severská země totiž řeší nedostatek lékařů tím, že hradí svým občanům studium v zahraničí. 

 Fakultní nemocnice  Ostrava má téměř 3300 zaměstnanců. Loni hospitalizovala 44.966 pacientů a provedla 611.853 ambulantních vyšetření

  

text k obr:  Doc. MUDr. Otakar Kraft  nás provedl svým pavilonem nukleární medicíny. MUDr Machytka stojí mezi mnou  a i  mým  senátorským asistentem  MUDr. Pavlem  Čermákem.   

Další články v kategorii