Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Lidé v Žabni zablokovali dopravu kvůli poplatku za Místeckou „dálnici“

Lidé v Žabni zablokovali dopravu kvůli poplatku za Místeckou „dálnici“

24.11.2020

Zářijová žádost o zrušení dálničního poplatku na pseudo-dálnici D56 mezi Ostravou a Frýdkem – Místkem, byla před pár dny ze strany Ministerstva dopravy zamítnuta. Lidé začínají protestovat. Nevzdávají se oni, ani starostové přilehlých obcí a měst.

"Úsilí starostů podporuji, třeba zpoplatnění úseku od Makra po odbočku na Novou Bělou považuji za absurdní, zejména proto, že tam jezdí MHD." 

Ve čtvrtek 19. listopadu proto vyšli na místní komunikaci před restaurací U Čápů nejen obyvatelé Žabně, ale i dvaceti dalších obcí, které se připojily v září k podpisu petice. Na půl hodiny tady zablokovali během protestní akce dopravu. Žabeň je totiž jednou z mnoha obcí, které doplácí na dálniční poplatek na krátkém úseku dálnice z Frýdku do Ostravy.

Místní komunikaci lidé zablokovali barikádou nejen z živých lidí, ale i nejrůznějšími proprietami, mezi kterými nechyběly třeba dvoukolové vozíky. „Vadí nám, že naší obcí projíždí lidé, aby tudy objeli zpoplatněný dálniční úsek,“ shodli se jednohlasně protestující lidé s tím, že kvůli hustější dopravě mají v obcích horší životní prostředí, zvýšené emise výfukových plynů, prašnost, hluk, i nehodovost.

Petici za zrušení dálničního poplatku mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou sepsalo v letos v září třináct starostů přilehlých obcí a ostravských obvodů včetně Nové Bělé, Staré Bělé a Hrabové. Podepsalo ji více než deset tisíc občanů nejen z dotčených obcí, ale například i ze Šenova, Vratimova, Václavovic a Moravské Ostravy.Zdeněk Nytra

24. listopadu 2020(Foto: Město Žabeň)

Další články v kategorii