Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Kubera for president

Kubera for president

24.7.2017

Náš politický systém je - už z dikce Ústavy - založený na politických stranách. Ty usilují o podíl na výkonné moci a součástí moci výkonné je i prezident. ODS s Jaroslavem Kuberou říká jasně: Jsme sebevědomá politická strana, s jasným programem, jasným ideovým zakotvením a máme osobnost, kterou můžeme v přímé volbě nabídnout.

 

S Jaroslavem  Kuberou jsme členy společného senátního klubu.  Za tři čtvrtě roku jsem ho poznal jako přímého a otevřeného člověka.  Jsem přesvědčen, že má  předpoklady vykonávat nejvyšší ústavní funkci.

Do voleb zbývá pět měsíců a zatím žádná z relevantních politických stran nenominovala svého kandidáta. Sociální demokraté mluví  o vnitrostranickém referendu, které jednou má být, pak zas ne. Andrej Babiš jednou naznačí, že by snad kandidáta postavil a že by to mohl být Martin Stropnický, pak to vypadá, že  podpoří Miloše Zemana. KDU – ČSL míní podporovat Jiřího Drahoše, jestliže o to požádá.

Pravda, máme zde dva seriózní kandidáty Michala Horáčka a Jiřího Drahoše, kteří proklamují svou nadstranickost. V Česku se totiž usídlila představa, že ideální prezident má být nadstranický.  Ale: každý veřejně činný a angažující se člověk  má nějaké politické preference! I Zeman se proklamoval jako prezident dolních 10 miliónů a dnes raději nepočítat, kolika z nich jsou jeho   politické preference - o chování na veřejnosti nemluvě- lidově řečeno "proti srsti."

Senátor ODS  a primátor Teplic Jaroslav Kubera sebral potřebné podpisy zákonodárců - i můj-  takže je nanejvýš pravděpodobné, že půjde  do souboje o prezidentský úřad. A to je dobře.

 

 
Další články v kategorii