Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Kritika ano,  ale  exhibicionismus je urážlivý a zbytečný

Kritika ano, ale exhibicionismus je urážlivý a zbytečný

23.2.2017

Aktuální anketa Parlamentních Listů se v obecnější rovině vztahuje k problematice islámu, uprchlíků a terorismu. Zde je má odpověď: 

Parlamentní listy: Na Slovensku dívka Sheila Szmerekova (alias Adriana Melekova ) zapálila a pomočila muslimskou  svatou knihu Korán. Mj. též řekla, že muslimové, kteří se neumí přizpůsobit, jsou paraziti a nemají tu co pohledávat.  Dále řekla, že kdo se jí postaví, „toho bez problémů oddělá.

Nyní je Sheila ve vazbě a hrozí jí až 6leté vězení mj. za výrobu extremistických materiálů.  I v ČR lidé začali ze solidarity pálit Korán. Co so o této věci myslíte?  A je dle vás obecně správné trestně stíhat ty, co spálí Korán či kritizují islám?

Zdeněk Nytra: „Jestli jsem správně pochopil, tak ta dívka je stíhána za výrobu extremistických materiálů což není totéž, co kritika Koránu.  S jeho pálením nesouhlasím. Pálení knih už jsme v naší historii několikrát zažili… Pokud se močení týče, to je spíš záležitost pro psychiatra, ale hlavně zbytečná a urážlivá exhibice. Naopak s první větou jejího tvrzení naprosto souhlasím, protože muslimové přicházejí k nám a musí respektovat naše zákony a podmínky. Ale závěr jejího prohlášení, ten už opravdu spadá do trestně právní roviny.“

Další články v kategorii