Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Kdo se bojí mého působení na magistrátu?

Kdo se bojí mého působení na magistrátu?

26.9.2018

„Ve volební kampani se objevily dvě podpásovky,“ řekl v on - line rozhovoru pro Deník senátor Zdeněk Nytra, který je v čele kandidátky ODS s podporou TOP 09 a Soukromníků. Čtenář/ka se senátora zeptal, jak se mu „obecně líbí ostravská volební kampaň a zda osobně zaznamenal nějaké „podpásovky“?

První úderem „pod pás“ byla dezinformace renomované agentury na výzkum veřejného mínění SANEP. Ta přinesla na začátku září výsledky průzkumu volebního potenciálu v Ostravě, přičemž volební subjekt č. 14 – Občanská demokratická strana  s podporou TOP 09 a Soukromníků zcela chyběl!  „Tomu, že jsme se ve výzkumu vůbec neobjevili,  prostě odmítám uvěřit,“ konstatuje Zdeněk Nytra. 

Připomeňme, že ODS figuruje  s dvouciferným výsledkem ve všech dosud uveřejněných  výzkumech zaznamenávajících voličské preference. Co lze přičíst zapomnětlivosti je, že některé výzkumy neuvádějí podporovatele ODS, strany TOP 09 a Soukromníky. 

„ Druhou podpásovkou  volební  kampaně, osobně daleko horší, je to, že se někdo velice bojí mého případného působení na magistrátu a snaží se mne dotlačit k rezignaci,  a to naprosto nesmyslnými a vymyšlenými věcmi. Protože to jsou naprosté nesmysly, které s realitou nemají nic společného, tak o nějaké rezignaci vůbec neuvažuji, naopak mne to spíše motivuje k další práci,“ uvedl senátor Nytra.

Ten „někdo“ tvrdí, že nejde o nic jiného, než „o obchod.“  -  „Takové obchody jsem nikdy neuzavíral a uzavírat nebudu!“ prohlásil senátor Zdeněk Nytra. 


Odpověď Zdeňka Nytry  v on-line rozhovoru pro Deník: Musím se přiznat, že už je to trochu únavné, ale dal jsem se na to, takže to musím dokončit. Jelikož jsme přišli se zcela konkrétními body našeho volebního programu, tak se setkávám i s negativními reakcemi, ale s tím se musí počítat. Na druhou stranu v případě našeho zvolení budou mít občané, na rozdíl od některých konkurentů, jednoduchou možnost kontroly, co jsme splnili či se o to aspoň v rámci případné koalice pokusili. Pokud se setkání s jednotlivými lídry na debatách týká, tak tam žádný problém není, i když ne vždy s názory toho druhého souhlasíme. Ale dvě "podpásovky" se přece jen objevily. Tou první byl průzkum volebního potenciálu jedné renomované agentury, kde jsme se vůbec neobjevili, čemuž prostě odmítám uvěřit. A tou druhou, osobně daleko horší, je to, že se někdo velice bojí mého případného působení na magistrátu a snaží se mne dotlačit k rezignaci naprosto nesmyslnými a vymyšlenými věcmi. Protože to jsou naprosté nesmysly, které s realitou nemají nic společného, tak o nějaké rezignaci vůbec neuvažuji, naopak mne to spíše motivuje k další práci. 


Další články v kategorii