Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Kdo mluví jinak v Česku a jinak v Bruselu

Kdo mluví jinak v Česku a jinak v Bruselu

21.5.2019

Petr Fiala, předseda ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny, absolvoval 20. května spolu s europoslancem Evženem Tošenovským předvolební turné po našem kraji. V 17 hod. se setkali na ostravské Černé louce s občany.

„ Dvojí kvalita potravin v EU je pro ODS  neakceptovatelná.  Ale nám jde  i o samotnou kvalitu potravin, a tu nemohou zaručit  velkoproducenti. Podívejme se, jak to funguje jinde: Rakušané a Francouzi dávají 80 % zemědělských dotací malým farmám. A u nás? Je to obráceně: 70 % dotací jde do velkých koncernů typu Agrofertu.“  K tomu  E. Tošenovský:  „ Ke každému  zákonu  dostáváme z Úřadu vlády tzv. pozici České republiky,  tedy  jakési doporučení. A před  hlasováním nám vláda, tedy ANO a   ČSSD doporučili hlasovat pro rezoluci, která  rozdílnou kvalitu akceptuje. Já jsem hlasoval proti!“

„Pro ČR je životním zájmem být členem EU. Zároveň však je životním zájmem naší republiky, aby se Evropská unie reformovala.  V tom smyslu, aby se zbavila přehnaného  ideologizování, aby evropská komise akceptovala potřeby národních států. EU nemůže  spojenými evropskými státy založenými na jednotné ideologii."


 V Evropském parlamentu jsou  poslanci ANO v politické skupině ALDE.   Jsou  pro:

  •  kvóty pro přijímání uprchlíků

  •  vznik jednotné evropské armády

  •  přeměnu Evropské  komise v ústřední evropskou vládu.

 

A v Česku? Na billboardech ANO slibuje,  že nás ochrání,před EU, na čepicích má slogan Silné Česko.

"To je  nosný argument  k volbách. Jinak  ANO mluví doma, jinak v cizině. My – občanští demokraté -  jsme již před deseti lety jednoznačně vyzývali: reformujme EU. A tvrdíme to jak v Bruselu, tak i tady doma. "


Z vystoupení P. Fialy /na snímku/ na demonstraci za nezávislost české justice:   
Děkuji, že jste dnes přišli. Je to důležité. Česká politika se nezmění, pokud lidé budou pasivní. Ale pouze demonstrovat nestačí. Přijďte tento pátek a v sobotu k volbám. Vezměte rodiny, přátele, kolegy  a 
 dejte najevo Andreji Babišovi, co si o něm a jeho polokomunistické vládě myslíte. Uvidíme se u voleb

Další články v kategorii