Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Kandidáti na primátora v Korunce

Kandidáti na primátora v Korunce

25.9.2018

Parlament dětí a mládeže Ostrava zasedá každý týden v centru Korunka v Mariánských Horách. 26. září uspořádal debatu devíti kandidátů na primátora města Ostravy. Přítomno bylo cca 120 studentů z gymnázií a středních škol. Obdobné besedy se letos týkaly např. osmičkových výročí ap.

Senátor Zdeněk Nytra,  č.1 na kandidátce ODS s podporou TOP 09 a Soukromníků, se s tímto „juniorským parlamentem“ nesetkal po prvé. Jeho delegace  už  navštívila  Senát, kde byli   jeho hosty.

První část  debaty se podobala  nedávnému  televiznímu pořadu, po přestávce pak následovala už živější diskuse.  Je třeba konstatovat, že 16 – 18  letí středoškoláci se projevili jako  otevření a  zvídaví  posluchači i diskutéři.  O dění v Ostravě mají přehled, jsou nezaujatí a kritičtí.- Např. koho by napadlo zeptat se zástupce Nezávislých, co mají společného s kandidátem do Senátu Konvičkou. A od  nezávislého Patrika Hujduse, kterého vidíme na billboardech se starostkou Janáčkovou,  jsme se dozvěděli, že vlastně s názory tohoto  „antiislamisty“ v podstatě  souhlasí.  Tedy ostravští Nezávislí jsou proti EU, NATO,  atd.

Text k obr. V přestávce  se diskutovalo na Korunní ulici při cigaretě…
Další články v kategorii