Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Jsem přesvědčen, že se dá skloubit práce senátora a komunálního politika

Jsem přesvědčen, že se dá skloubit práce senátora a komunálního politika

28.6.2018

/Z on line rozhovoru pro Moravskoslezský deník 28.června, foto: v redakci Deníku/

V Ostravě žiji už 36 let a není mi vůbec jedno, jak město vypadá, žije a funguje. Když se podívám, kam se za poslední roky dostaly například Katowice, nebo Brno, tak jsem přesvědčený o tom, že i Ostrava ten potenciál má a my se pokusíme ho využít, „ říká senátor  Nytra. 

V podzimních volbách budete kandidovat na primátora. Jaké jsou vaše priority?

ZN: Chceme probudit investiční činnost v Ostravě, přilákat investory, aby se společně s městem podíleli na realizaci potřebných staveb.

Chceme dohlédnout na to, aby byly konečně dokončeny tři velké projekty v oblasti životního prostředí - laguny, Trojické údolí a zóna Hrušov. Chceme se aktivně věnovat zlepšování podmínek pro život seniorů, a to nejenom případnou výstavbou senior parků, ale i zlepšováním podmínek pro jejich život tak, aby mohli trávit svůj čas v prostředí, na které jsou zvyklí - to znamená doma, ve svém bydlišti. A nebudeme zapomínat ani na projekty v oblasti kultury, zdravotnictví a sportu

 Které dopravní stavby považujete pro Ostravu za klíčové

 ZN:  Když pominu  dostavbu  Prodloužené Rudné, tak jsou to další zásadní stavby, jako je dokončení Místecké ulice, realizace Severního spoje, vyřešení dopravy směrem na Hlučín ze zadního Přívozu, ale taky dokončení městského okruhu z ulice Porážkové.

Jak budete řešit parkování v centru?

ZN:  Vyžádá si opatření jednak investičního charakteru, tzn. vybudování nových parkovacích míst, kterých v centru chybí až 1500, ale taky bude potřeba přijmout opatření organizační, tak, abychom řidičům parkování v centru usnadnili. Bez toho, aniž by řidiči mohli v centru Ostravy pohodlně a relativně levně zaparkovat, se nám nepodaří  centrum oživit.

V centru Ostravy za poslední roky nepostavil jediný dům…

ZN:  A to je to, co je třeba změnit.  Některé projekty už jsou, takže je chceme realizovat., Aby zmizely všechny proluky, musíme konečně vyřešit problém „Ostravice“, propojení centra Ostravy například s Dolní oblasti Vítkovice, otázku Černé louky a tak dále.

Jste lídrem kandidátky ODS do ostravského zastupitelstva pro podzimní komunální volby. Jaké další tváře na kandidátce uvidíme?

ZN: Díky tomu, že kandidujeme s podporou TOP09 a strany Soukromníků,  na kandidátce vedle představitelů ODS Martina Štěpánka, Vladimíra Cigánka a dalších, bude i 11 zástupců TOP09 v čele paní Michaelou Roubíčkovou a 5 zástupců strany Soukromníků v čele s panem Lumírem Zoufalým. Myslím si, že celá kandidátka je dobrý mix jak zkušených, tak i začínajících politiků. 

Jak se dá skloubit práce senátora a komunálního politika?

ZN : Po dvou letech  v Senátu jsem dospěl k přesvědčení že dá. Na rozdíl od Poslanecké sněmovny práce v Senátu představuje spíše studium materiálu a účast v Praze není tak častá. Navíc se domnívám, že právě v Senátu lze velice dobře využít zkušenosti z komunální politiky, ostatně minimálně polovina mých kolegů v Senátu zastává také nějakou funkci na místních radnicích. 


Další články v kategorii