Aktuality

Já v médiích
Doprovodil jsem české sportovce na Mistrovství světa do Kazachstánu

6.9.2021

Město Karaganda v Kazachstánu hostilo první zářijový týden Mistrovství světa v požárním sportu, kam jsem s českým týmem odcestoval i já.

Letos si naše týmy na mistrovství do Kazachstánu přivezly skvělou formu a s vynikajícími výsledky se utkaly se soupeři v následujících disciplínách: Výstup na cvičnou věž; Běh na 100 m s překážkami; Štafeta 4x 100 m; Požární útok.

Po úvodním tréninkovém dni a oficialitách se v prvních soutěžích, kterými byly výstupy na cvičnou věž, umístily týmy našich mužů i žen na 4. místě.

Zato v dalším závodě, běhu na 100m s překážkami, získaly Češky s jistotou zlato. Nejrychlejší závodnicí, a tedy i mistryní, je Karolína Vyvialová s časem 16,11 sekund. Stejně tak muži dobyli v běhu na 100m s překážkami zlatou medaili. Pavel Krpec získal titul mistra světa s časem 14,90.

Ve štafetách pak potkala muže smůla. U prvního startu, který byl sice rozběhnut na úrovni světového rekordu, nezafungoval hasicí přístroj. Při opakovaném pokusu se mužům už tak nedařilo. Přesto se posunuli před poslední disciplínou, požárním útokem, na celkové 2. místo.

Právě požární útok na závěr se stal pro Češky opět šťastnou disciplínou. Získaly v něm totiž další zlato. V celkovém hodnocení ve všech disciplínách na Mistrovství světa v požárním sportu v Karagandě 2021 získaly ženy 3. místo.

Muži v požárním útoku skončili stříbrní a jejich celkové hodnocení z celého mistrovství je rovněž stříbrné 2. místo. Celkem jsme přivezli domů 3 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile.