Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Česká republika se musí znovu postavit na nohy

Česká republika se musí znovu postavit na nohy

27.5.2020

​​​​​​​Je nejvyšší čas, aby se Česko znovu postavilo na nohy. Proto ODS navrhuje zřízení komise, která dohlédne na správné a účelné využití finanční podpory a záruk, které mají dosáhnout až 1,2 bilionu korun.

Občanští demokraté s pozměňovacími návrhy podpoří projednávané zákony - promíjení pojistného na sociální zabezpečení, snížení DPH na ubytovací služby, znovu apelují na vládu, aby poskytla finanční podporu obcím a městům a naopak odmítají povinnost mít v obchodech 85 % českých potravin. ODS se pozastavuje nad řízením Česka rozhodnutími jediného ministra. Výsledkem jsou nesmyslná nařízení, jako povinnost uzavírat restaurační zařízení ve 23 hodin.

„Vláda přislíbila pomoc ve výši 1 200 miliard korun, celkem ale bylo vyplaceno maximálně 35 miliard. Musíme vědět, kdy se k lidem dostanou zbylé peníze, protože rychlost pomoci je nyní nejdůležitější. Musíme mít přehled, zda peníze byly vynaloženy transparentně a účelně, že pomoc dostali ti, kteří ji potřebují. Proto je nutné, aby vznikla parlamentní komise, která dohlédne na to, aby se s prostředky neplýtvalo a zhodnotí, zda pomoc byla adresná, také navrhne, jak ji zlepšit. Poslanci se musí zaměřit na to, zda pomoc nešla do kapes jen těm největším holdingům, které mají blízké vztahy s vládou. Česko potřebuje znovu postavit na nohy, proto vláda musí transparentně pomáhat živnostníkům a zdravým firmám,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.Zdroj: ODS

Foto: ODS

Další články v kategorii