Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Ankety před volbami a po nich: Co si  myslím ?

Ankety před volbami a po nich: Co si myslím ?

31.1.2018

Redakce Parlamentních listů mi pravidelně zasílá anketní otázky. Mé odpovědi jsou často v přímém protikladu k ostatním. Ale: vítám diskuzi. Jde mi o to, aby se s mými názory seznámil co největší okruh uživatelů internetu.


Otázka: Tomáš Halík řekl m.j. Dát hlas Zemanovi bych považoval za těžké morální provinění proti zájmům naší země…Zeman společnost svým chováním táhl dolů a rozeštvával, poškozoval politickou kulturu a pověst země v zahraničí a dával občanům špatný příklad… Zeman je nezpůsobilý vykonávat funkci z důvodů morálních a zdravootních.

Odpověď: Naprosto a doslovně souhlasím

Otázka: Po volbě Drahoš oznámil, že neodejde z veřejného života a politiky. Kde by podle vás mělo být jeho místo?

Odpověď:  Nevím, navíc z 1. I2. Kola volby bych neusuzoval na jeho osobní podporu, v nezanedbatelném procentu dostával protestní hlasy.

Otázka: Šéfredaktor slovenského časopisu Týžden  Štefan Hríb napsal: Svobodné volby rozhodly, že Zeman a Babiš budou kazit nejen Česko ale i střední Evropu… Trojice Zeman , Babiš,  Okamura  je pro ČR stejnou pohromou jako pro SR Mečiar, Slota a Fico… Zemanovo vítězství se zrodilo ze lží a strachu.

Odpověď: Není důvod zabývat se komentáři zahraničních týdeníků. Mohlo by to dopadnout stejně jako s nechvalně známým  prohlášením našeho prezidenta na adresu A. Dubčeka.  Teprve čas ukáže, jestli existuje triumvirát Zeman – Babiš – Okamura, případně čeho se od něho dočkáme. 

Na svém facebookovém profilu jsem komentoval výsledek prezidentské volby následovně: 

Díky patří všem, kteří přišli k volbám.  Blahopřání  M. Zemanovi ke znovuzvolení.  Ocenění J. Drahošovi za důstojný  volební souboj. Ale tyto volby byly jen jedny z mnoha. Na podzim se bude  zase rozhodovat. V městech i obcích. Nic nekončí…


Další články v kategorii