Načítání webu

Zdeněk Nytra

Senátor

Zdeněk Nytra

Aktuality

Já v médiích
Adventní  návštěva ve Václavovicích

Adventní návštěva ve Václavovicích

17.12.2018

Obec Václavovice je součástí senátního volebního okresu Ostrava – město, stejně jako sousedící Vratimov a Šenov, ani jedna z těchto lokalit však nenáleží do statutárního města Ostrava.

Obec se nachází ve spádové oblasti města Ostravy, nejedná se však o sídlištní satelit. Původní venkovská zástavba je postupně doplňována   zástavbou vilového charakteru. „Aby nedošlo k nadměrnému  zahuštění nové zástavby, přijala obec nařízení, že velikost stavební parcely nesmí  být menší než 2 000m2,“  vysvětluje starostka ing. Magda Pustková, která v této funkci působí již 15 let. 

V současné době má v obci trvalé bydliště dvě tisícovky obyvatel.“ Je potěšující, že je u nás tolik rodin s malými dětmi. I kvůli tomu  probíhá generální oprava školní budovy pro 1.- 5. třídu základní školy. 50 milionová dotace pochází z evropských fondů.,“ říká starostka.

Václavovice žijí i vlastním kulturním a spolkovým životem: hasiči, myslivci, turistický oddíl a ochotnické divadlo Propadlo, které vystupuje v širokém okolí  s vlastními autorskými inscenacemi. Např. v měsících říjnu a listopadu 2018 absolvovalo 7  představení.


Další články v kategorii